15
Nis

Özkan İrman: Her Şey Bilmekle Başlar

Kolej Küpkök, Kariyer Günleri kapsamında bu hafta (18 Nisan Perşembe – 11:00) Minteks Şirketler Grubu Başkanı Sayın Özkan İRMAN’ı okulumuzda ağırlayacak. “Her Şey Bilmekle Başlar” adlı sunumuyla öğrencilerimizle buluşacak olan Özkan İRMAN, hem iş yaşamında nasıl başarıya ulaştığını hem de yazarlığa nasıl başladığını anlatacak.

ÖZKAN İRMAN, 1964 yılında Bursa’da doğdu. İlköğrenimini “kendi muhitim” dediği Hamzabey ve Muradiye’de tamamladı ve  Tophane Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü bitirdi. Vasıfsız işlerde geçen kısa bir çalışma süresinin ardından kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesinden, 1986 yılında İşletme Bölümü mezunu olarak hayata atıldı.

1989 yılında okul arkadaşı Selvinaz Hanım ile evlendi. Irmak İrman Gazioğlu, İsmail Arda İrman, Ali Tuna İrman isimlerinde 3 çocuk babasıdır.

Kendi markasını yaratma hayaliyle 1994 yılında “Minteks”i kuran ve dünyanın birçok noktasında tüketici ile buluşturan Özkan İrman, Bursa ile birlikte büyürken gözünün gördüğü, yüreğinin hissettiğini de kaydetmeye devam etti.

İrman, başarılı iş insanı profilinin yanında; deneyimlerinden ve yaşanmışlıklardan yola çıkarak yazdığı anı, şiir, hikâye, roman, deneme türündeki kitaplarıyla da edebiyat dünyasında yerini almayı başardı.

Şimdilik 18 kitabı bulunan ve “Mezeci Çırağı” kitabının hikâyesini yapımcı kimliğiyle beyaz perdeye aktararak özellikle sanata yaptığı yatırımla da dikkat çeken Özkan İrman, sahip olduğu “Her şey bilmekle başlar.” şeklindeki yaşam felsefesinin verdiği güçle yazmaya, çeşitli platformlarda konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Yazarın kitapları:

Mezeci Çırağı, Ortak Hadi Gel Batalım, İz Yok Vukuat Yok, Ya Patron Duyarsa, Sizin Çentiğiniz Var mı, Kafamın Tasını Attıran Şeyler, Gül Ağacı Gül Beni, Sosyal Medya Cinayetleri, Mor Yazma’m, SİN-Kâbe’nin Komşusu, Ser, Yamyam ve Avcısı, Tatlıcım, Arkası Yarın Mektuplar 1-2-3, Hayal Et Ürünleri AŞ, Cici.