14
Haz

Küpkök’te Mezuniyet Coşkusu

Özel Küpkök Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesinde başarılı bir yılı geride bırakan 8 ve 12.sınıf öğrencilerimiz görkemli bir mezuniyet töreni yaşadılar.

Kolej Küpkök bahçesinde törende program, bando takımının karşılama merasimiyle başladı. Aileleri ve öğretmenleriyle renkli fotoğraf kareleri çektiren mezunlarımız, gururu, sevinci ve hüznü bir arada yaşadılar.

Akşam yemeğini klasik müzik eşliğinde aileleri ve öğretmenleriyle yiyen öğrencilerimiz, tören öncesi keyifli dakikaları sevdikleriyle geçirmeye başladı.

Lise Müdürümüz Sayın Mustafa KARABULUT’un konuşmasıyla başlayan mezuniyet töreni, ortaokul ve lise birincilerini ilan etmesiyle devam etti. Sırayla sahneye çıkan okul birincilerimiz yaptıkları konuşmalarda öğretmenlerine ve arkadaşlarını şükranlarını sundular.

Küpkök Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın Salim UZUNÖZ, kurumlarımızın eğitim sisteminden bahsetti. LGS’de başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik eden kurucumuz, konuşmasına cumartesi ve Pazar günü YKS’ye girecek 12.sınıf öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu.

Bayrak ve flama devir teslim töreni beden eğitimi öğretmenimiz Sayın Ecem Buse YILMAZ’ın komutasında mezunlarımızdan 11.sınıf öğrencilerimize okulumuz bayrak ve flama teslimiyle gerçekleşti.

Okulumuzda dereceye giren öğrencilerimize plaketleri ve mezuniyet belgeleri kurucumuz Salim UZUNÖZ, Genel Müdürümüz Figen URAL, Ortaokul Müdürümüz İsmet ERDOĞAN ve Lise Müdürümüz Mustafa KARABULUT tarafından verildi. Okul birincilerimiz yaş kütüğe plaket çivisini de kimya öğretmenimiz Fikriye SEZER eşliğinde çaktılar.

EĞLENCELİ MEZUNİYET YÜRÜYÜŞÜ

Gecenin ilerleyen saatlerinde renkli ışıklarla döşenmiş kırmızı halıda sınıf öğretmenleriyle yürüyen öğrencilerimiz, cübbeleri ve kepleriyle herkesi büyülediler. Velilerin büyük bir heyecanla izlediği yürüyüşün ardından sahneye çıkan mezunlarımız konfetiler eşliğinde mezuniyet diplomalarını öğretmenlerinden aldılar.

Kep atma töreni tüm öğrencilerimizin sahnedeki yerlerini almalarıyla başladı. Ellerindeki balonları 10.Yıl Marşı çalarken gökyüzüne bırakan öğrencilerimiz, havai fişek gösterisiyle beraber keplerini fırlattılar.

Eğlence, müzik öğretmenimiz Emirhan DEMİR’in Küpkök Müzik Grubu’yla yaptığı konserle iyice arttı ve birbirinden eşsiz parçalarda herkes dans etti.