03
Eyl

Accereditation Programı (Double Diplom) ve European Language Portfolio Semineri

Geçtiğimiz hafta İstanbul Nearport Hotel’de düzenlenen Accereditation Programı (Double Diplom) ve European Language Portfolio seminerine Genel Müdürümüz Sayın Figen Ural’la birlikte katılan ekinimiz bu yıl uygulayacağımız sistem hakkında bilgi sahibi oldular. Türkiye’nin pek çok şehrinden gelenlerin de katıldığı seminerde ikinci günün sonunda yapılan eğitimlerin de ardından katılım sağlayan herkese sertifika verildi.

EUROPEAN LANGUAGE PORTFOLIO

Avrupa Dil Portfolyosu öğrencinin dil öğrenme deneyimini etkileyen ve bunu kaybeden, uluslar arası geçerliliği olan bir belgedir. Bu belge öğrencinin kültürler arası farkındalığını ve özerkliğini desteklemek için Language Policy Unit of Concuil of Europe tarafından hazırlanır. Avrupa Dil Portfolyosu Council of Europe tarafından sunulan referans seviyesine bağlı olarak dil yeterliliğinin değerlendirildiği bir araçtır.

DOUBLE DIPLOM

Çift diplomalı öğrenciler ortaokul ya da lise öğrenimlerini bitirmelerine müteakiben Birleşik Krallık, ABD ve Avrupa’daki birçok lise ve üniversiteye sınava girmeden kabul başvurusu yapma şansına sahip olurlar.